Rehabilitacja Łódź

Szukasz fachowej, profesjonalnej rehabilitacji? Bardzo dobrze trafiłeś! Rehabilitacja Łódź świadczy usługi rehabilitacyjne w pełnym zakresie. Zajmujemy się rehabilitacją od bardzo wielu lat. Na swoim koncie posiadamy setki zadowolonych Pacjentów, którym pomogliśmy szybko i skutecznie powrócić do pełnej sprawności. Zastanawiasz się co wyróżnia naszą klinikę? Pracują u nas wyłącznie wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie. Naszym głównym priorytetem jest Twój powrót do pełnej sprawności. Doświadczyłeś urazu kolana, łokcia lub stopy? A może jesteś po niedawno przebytej operacji i zależy Ci na kompleksowej rehabilitacji? U nas znajdziesz niezbędną pomoc w szerokim zakresie rehabilitacji. Pacjentom oferujemy m.in.:

 • Rehabilitację biodra
 • Rehabilitację ręki
 • Rehabilitację stopy
 • Rehabilitację kręgosłupa
 • Rehabilitację kolana
 • Fizykoterapia

Rehabilitacja Łódź - filozofia działania i standardy leczenia

W centrum rehabilitacji REWOLUCJI59 oferujemy rehabilitację przeprowadzaną według najwyższych światowych standardów. Co więcej? Do każdego Pacjenta podchodzimy w sposób indywidulany, wdrażając odpowiedni plan leczenia, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Podczas leczenia na bieżąco kontrolujemy metody postępowania terapeutycznego, dzięki czemu możemy we właściwym czasie zmienić sposób działania i uzyskać lepszy efekt.

Rehabilitacja Łódź to nowy wymiar leczenia! Wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne a jednocześnie sprawdzone i efektywne metody terapeutyczne. Naszym głównym celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo Pacjentów. Terapie, które przeprowadzamy wyróżnia wysoka skuteczność- połączenie doświadczenia specjalistów, nowoczesnego sprzętu oraz sprawdzonych metod sprawia, iż rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty! Nasz zespół tworzą specjaliści posiadający bogatą wiedzę z zakresu m.in. osteopatii, fizjoterapii oraz ortopedii.

Naszą główną misją jest pomóc Ci powrócić do zdrowia i pełnej sprawności w jak najkrótszym czasie. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dopasowane do indywidulanych potrzeb Pacjentów. Mimo, iż często rehabilitacja jest żmudna i czasochłonna, jednak gdy jest solidnie wykonywana z rehabilitantem, to z czasem potrafi przynieść bardzo dobre efekty.

 • W przypadku rehabilitacji przed operacją skupiamy się przede wszystkim na utrzymaniu prawidłowego zakresu ruchów oraz niedopuszczeniu do spadku mięśni w okolicy uszkodzonego stawu
 • Z kolei rehabilitacja po operacji to skupienie uwagi na odzyskaniu pełnej ruchomości w stawie a także odbudowa mięśni

Niezależnie od tego, czy cierpisz na ból kolana, biodra bądź innego stawu- nie czekaj dłużej, umów się na wizytę w rehabilitacja Łódź.

Rehabilitacja dla sportowców?

Aby dojść do pełnej sprawności najczęściej konieczne jest stosowanie wielotorowej terapii, gdyż tylko tym sposobem można osiągnąć najlepsze efekty. Właśnie dlatego zawsze korzystamy z najbardziej skutecznych i sprawdzonych metod, jakie dostępne są na rynku. Oferta naszej kliniki obejmuje w swoim zakresie nie tylko rehabilitację dla osób amatorsko uprawiających sport, ale także zawodowych sportowców. Posiadamy ogromne doświadczenie w rehabilitacji ortopedycznej. Z nami skutecznie i szybko pozbędziesz się bólu m.in. kręgosłupa, barku, rwy kulszowej, ostrogi piętowej, mięśni.

Rehabilitacja Łódź - rodzaje zabiegów

Praktycznie wszystkie rodzaje zabiegów rehabilitacyjnych jesteśmy w stanie przeprowadzić w naszej klinice. Jakie rodzaje zabiegów wykonujemy? Otóż, rehabilitacja może opierać się na takich zabiegach jak m.in. krioterapia, kinesiotaping, kinezyterapia, pole magnetyczne, ultra dźwięki, rehabilitacja laserem oraz falą uderzeniową. Należy zaznaczyć, iż rehabilitacja to także wszelkie manualne terapie- techniki przeprowadzane przez fizjoterapeutę, których głównym celem jest powrót do pełnego zdrowia Pacjenta, a tym samym odzyskanie pełnego zakresu ruchów. Stosujemy również ćwiczenia izometryczne, które wpływają na poprawę ogólnej wytrzymałości oraz zwiększenie efektów pozostałych metod rehabilitacji. Nigdy nie postępujemy według z góry nałożonych schematów, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny i wymaga zastosowania innej metody rehabilitacji.

 • Fizykoterapia- zabiegi fizykoterapeutyczne (m.in. ultradźwięki, światłolecznictwo, TENS) stosuje się np. przy bólach kręgosłupa, stawów, zwyrodnieniu stawów, stwardnieniu rozsianym, dyskopatii, chorobach układu krążenia, bólach głowy oraz wielu innych. Zabiegi fizykoterapeutyczne przynoszą najlepsze efekty, gdy wykonywane są w seriach po 10 powtórzeń co jeden bądź co 2 dni
 • Kinezyterapia- skutecznie przyśpiesza procesy naprawcze zarówno w układzie ruchu, jak i narządach wewnętrznych. Zapobiega zmianom w układzie kostno- stawowo- mięśniowo- więzadłowym. Kinezyterapia to jedna z podstawowych form profilaktyki schorzeń narządu ruchu, układu oddechowego i krążenia.
 • Masaż- wywiera bezpośrednie działanie na ciało człowieka przy pomocy bodźca mechanicznego na tkanki z różną siłą. Masaż przynosi Pacjentom wiele korzyści m.in. poprawia sprawność oraz zapobiega kontuzjom
 • Terapia manualna- w rehabilitacja Łódź stosujemy sprawdzone metody i techniki diagnostyki i leczenia zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. Ten sposób leczenia, jak sama nazwa wskazuje odbywa się przy pomocy rąk terapeuty
 • Kinesiotaping- to metoda, która polega na oklejaniu ciała Pacjenta plastrami, dla których w celu osiągniecia danego efektu stosuje się określone ułożenie i naciąg

Ze względu na podnoszenie sprawności określonych układów i narządów wyróżnia się rehabilitację:

 • Kardiologiczną- ma na celu przywrócenie sprawności m.in. po przebytych operacjach
 • Ortopedyczną- dedykowana szczególnie Pacjentom po przebytych urazach
 • Neurologiczną- pomaga przywrócić sprawność po przebytych schorzeniach układu nerwowego
 • Onkologiczną- skierowana do osób leczących się na nowotwory. Jej głównym celem jest przywrócenie sprawności oraz łagodzenie objawów choroby
 • Pulmonologiczną- skutecznie przywraca sprawność utraconą podczas trwania chorób układu oddechowego np. astmy
 • Ginekologiczną- przywraca sprawność m.in. po operacjach ginekologicznych

Rehabilitacja Łódź oferuje Państwu specjalistyczną rehabilitację, terapie, które pozwalają uwolnić się z wielu dolegliwości. A więc, jeśli masz problem którego nie udało Ci się do tej pory skutecznie rozwiązać- zapraszamy do naszej kliniki!

Centrum rehabilitacji Rewolucji59 dedykowane jest osobom, które zmagają się ze schorzeniami narządu ruchu zarówno o charakterze przewlekłym, jak i przeciążeniowym a także Pacjentów po przebytych operacjach bądź urazach. Specjalizujemy się w rehabilitacji dzieci, osób dorosłych oraz w podeszłym wieku. Sportowcom gwarantujemy rehabilitację, która uwzględnia specyfikę uprawianej dyscypliny. Naszym Pacjentom oferujemy profesjonalne leczenie bólów kręgosłupa oraz urazów ortopedycznych. Zdobyta wiedza i doświadczenie to dla Państwa gwarancja rehabilitacji na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rehabilitacja Łódź - FAQ

Rehabilitacja Łódź- w przypadku jakich problemów mogę szukać pomocy?

Rewolucji59 odpowiada na rozmaite problemy zdrowotne osób na każdym etapie ich życia. Pomagamy Pacjentom m.in. cierpiącym na dolegliwości bólowe układu kostnego, mięśniowego, choroby przewlekłe, migreny oraz wiele więcej. Stosujemy nowoczesne techniki osteopatyczne i fizjoterapeutyczne. Prowadzimy terapię w stanach pourazowych i pooperacyjnych.

Rehabilitacja Łódź - jaki zabieg wybrać?

Najlepiej w pierwszej kolejności umówić się na darmową konsultację z naszymi specjalistami. Większość zabiegów można wybrać na miejscu. Jednak, należy się zastanowić, czy celem zabiegu jest efekt relaksacyjny, czy leczniczy, bowiem wtedy łatwiej podjąć decyzję o jego formie.

Jak długo czeka się na wizytę w rehabilitacja Łódź?

Termin oczekiwania na wizytę jest uzależniony zarówno od obłożenia wybranego fizjoterapeuty, jak i elastyczności Państwa czasu wolnego. Z tego powodu najlepiej skontaktować się z naszą rejestracją, a my postaramy się znaleźć dla Państwa możliwie najbliższy termin wizyty.

Rehabilitacja Łódź - na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja polega przede wszystkim na przywróceniu Pacjentowi utraconej sprawności na skutek urazów lub schorzeń. W naszym Centrum Rehabilitacji wykonujemy kompleksowe zabiegi fizjoterapeutyczne i opracowujmy indywidualne programy specjalistycznych ćwiczeń.

Rehabilitacja Łódź - czy konieczne jest skierowanie od lekarza?

Nie. Skierowanie od lekarza nie jest konieczne do umówienia wizyty u fizjoterapeuty, aczkolwiek konsultacja lekarska przed przyjściem nie zaszkodzi. Wszelkie skierowania czy wyniki badań są mile widziane. Co więcej? Mogą okazać się bardzo przydatne.

Jak wygląda pierwsza wizyta w rehabilitacja Łódź?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad wraz z historią chorób i leczenia. Następny etap to zapoznanie się z dokumentacją medyczną Pacjenta, diagnostyka oraz przeprowadzenie badania manualnego. W ostatnim kroku fizjoterapeuta zapoznaje Pacjenta z problem i przedstawia plan leczenia.

Rehabilitacja Łódź- jak się przygotować do wizyty?

Zależy nam, aby Pacjent czuł się wygodnie i komfortowo. Zalecamy założyć wygodny strój i obuwie. Rekomendujemy wyłączyć telefon i zaufać w pełni swojemu fizjoterapeucie, pomagając mu właściwie przeprowadzić cały proces rehabilitacji.

Rehabilitacja Łódź - na jakie efekty mogę liczyć po rehabilitacji?

Poprawa stanu zdrowia, odzyskanie pełnej ruchomości, pozbycie się bólu oraz całkowite wyeliminowanie ich przyczyn.

Rehabilitacja Łódź - po jakim czasie przyniesie rezultaty?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy przypadek jest indywidualny- każdy Pacjent może w inny sposób zareagować nawet na tę samą formę terapii. Bardzo wiele zależy nie tylko od dolegliwości, ale również od czasu jej trwania. Zdarza się, że zmiany są odczuwane dopiero po zakończeniu wszystkich zabiegów.

Rehabilitacja Łódź - czy otrzymam instruktarz do ćwiczeń w domu?

Tak. W naszym Centrum Rehabilitacji jest taka możliwość. Co więcej? Po każdej terapii Pacjent otrzymuje od nas kilka ćwiczeń do wykonywania w domu.

Fizjoterapeuta Łódź- co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to nauka o metodac-h leczenia środkami naturalnymi. Opiera się na różnych formach energii fizycznej, która występuje w środowisku człowieka, takich jak m.in. ruch, bodźce kinetyczne, mechaniczne, termiczne a także świetlne i chemiczne.

Fizjoterapeuta Łódź- kim są fizjoterapeuci pracujący w Rewolucji59?

Nasi fizjoterapeuci to doświadczeni specjaliści posiadający dyplomy wyższych uczelni medycznych. To samodzielni eksperci zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu urazów, również z zastosowaniem ćwiczeń, masażów, oraz zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak m.in. krioterapia czy laseroterapia. Specjalizują się w zapobieganiu urazom oraz zachowaniu sprawności fizycznej.

Fizjoterapeuta Łódź- co należy zabrać ze sobą na wizytę?

Przede wszystkim należy być przygotowanym, aby przekazać dokumentację medyczną a zwłaszcza wyniki rezonansu magnetycznego lub/i zdjęcia RTG u wydruki USG. Z kolei, jeśli chodzi o ubiór, zalecamy wygodny i komfortowy strój- najlepiej sportowy.

Fizjoterapeuta Łódź- ile wizyt będę potrzebować?

Należy zaznaczyć, iż liczba zabiegów zależy od wieku, kondycji osoby oraz urazu .Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem, postawi diagnozę, a następnie omówi proponowany plan leczenia w zakresie rehabilitacji.

Fizjoterapeuta łódź- jak umówić się na wizytę?

Można skontaktować się z nami telefonicznie lub wypełniając formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 20.

Fizjoterapeuta Łódź- czy musze mieć skierowanie od lekarza?

Nie. Fizjoterapeuci mogą zarówno stawiać diagnozy, jak i leczyć bez skierowania wydanego przez lekarza. Jednak, każde skierowanie czy wyniki badań są zawsze mile widziane, gdyż mogą przyśpieszyć nie tylko postawienie diagnozy, ale przede wszystkim proces rehabilitacji.

Fizjoterapeuta Łódź- jakie kontuzje i urazy można leczyć w Rewolucji59?

Wśród najczęstszych schorzeń i urazów z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci są m.in. dyskopatia, rwa kulszowa, kręgozmyk, zmiany zwyrodnieniowe, stany pooperacyjne, bóle głowy, ból biodra, ból pośladków, zespoły cieśni, zwichnięcia, skręcenia, ostroga piętowa, paluch koślawy oraz wiele innych.

Fizjoterapeuta Łódź- czy gwarantują Państwo efekty terapii?

Oczywiście, po to tu jesteśmy. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Pacjentom. Co więcej? Jeśli zachodzi taka potrzeba konsultujemy ich wspólnie w klinice, kierujemy do innych specjalistów lub na dodatkowe badania, aby rozwiązać wszystkie problemy naszych Pacjentów.

Fizjoterapeuta Łódź- ile trwa wizyta?

W zależności od wizyty, czas trwania wynosi od około 30 minut do 1 h. Bardziej szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek wymaga indywidualnego leczenia, dlatego czas wizyty może być inny.

Fizjoterapeuta Łódź- czy gwarantują Państwo bezpieczeństwo?

Tak. Bezpieczeństwo do główny priorytet naszej pracy, gdyż przekłada się na zdrowie naszych Pacjentów. Nasi doświadczeni specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje, a wszystkie używane przez nas urządzenia posiadają stosowne certyfikaty. To samo dotyczy zarówno zachowania Państwa pełnej prywatności, jak i danych osobowych.