Neurolog

Neurologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem chorób związanych z obwodowym i ośrodkowym układem nerwowym.

Specjalizacja obejmuje m.in.  bóle głowy, dysfunkcje związane z zaburzeniami pracy mózgu oraz innych części ciała, zwłaszcza jeśli powodem występującej choroby jest ucisk na nerwy.

Zastanawiasz się jakie konkretnie choroby leczy neurolog i gdzie umówić się na wizytę?

Kompleksową i profesjonalną pomoc doświadczonych neurologów oferuje Centrum Medyczne Rewolucji 59!

Zapoznaj się z ofertą naszego leczenia i umów się na wizytę już dziś- zapraszamy.

Choć na co dzień większość z nas tego nie odczuwa, układ nerwowy integruje wszelkie nasze działania. To właśnie z tego powodu jego uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie może wywierać negatywny wpływ na nasz organizm. Często zdarza się, iż pojawiające się bóle łączymy z szybkim tempem życia oraz stresem, zamiast skonsultować się ze specjalistą, który sprawdzi czy dolegliwości dotyczą zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego.

Zarówno w przypadkach powtarzających się często bólów głowy bądź pleców- Cenrum Medyczne Rewolucji 59 to najlepsze rozwiązanie!

Nasi specjaliści prowadzą leczenie wszystkich zdiagnozowanych schorzeń oraz pomagają skutecznie w diagnozie dolegliwości o podłożu neurologicznym, a których przyczyny nie są jeszcze znane. Stawiając na naszą klinikę zyskujesz pewność i gwarancję opieki specjalistów na najwyższym poziomie oraz indywidulanego podejścia do każdego Pacjenta!

Neurolog - czym się zajmuje?

Kiedy warto zgłosić się do specjalisty neurologa?

Neurolog  oferuje profesjonalną pomoc w bardzo wielu schorzeniach i dolegliwościach, w których ostateczna diagnoza nie została jeszcze postawiona.

Zalecamy zgłoszenie się na konsultację m.in. w przypadku:

 • Nawracających silnych bólach głowy
 • Zesztywnień kręgosłupa
 • Silnych bólach pleców
 • Rwy kulszowej
 • Mrowienia kończyn i zaburzenia czucia
 • Osłabienia mięśni
 • Skurczy tułowia i twarzy
 • Zaburzenia pamięci, widzenia, węchu, połykania,
 • Problemów z równowagą i mową

Zauważyłeś u siebie nietypowe objawy bądź nasilenie bólów? Koniecznie skontaktuj się z Centrum Medycznym Rewolucji 59! Nasi specjaliści nie tylko szybko postawią diagnozę, ale zaproponują odpowiednią metodę leczenia.

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu!

Centrum Medyczne Rewolucji 59 to zespół najlepszych specjalistów, których wyróżnia nie tylko duże doświadczenie w stawianiu trafnych diagnoz i prowadzeniu skutecznego leczenia neurologicznego, ale również empatyczna postawa wobec Pacjentów.

Co istotne?

Bez względu na to, co leczy neurolog z Centrum Medycznego Rewolucji 59 - pomoc zawsze jest na najwyższym poziomie! Jeśli zajdzie taka potrzeba, lekarz neurolog kieruje na dodatkowe badania bądź do innych specjalistów, których ocena może być bardzo istotna w procesie diagnozowania i leczenia.

Ważne! Doskonale wiemy, jak ważne dla Pacjentów jest postawienie właściwej diagnozy. Wybierając nasze Centrum Medyczne możesz być pewien, że pomożemy w każdym przypadku. Zapewniamy wsparcie na najwyższym poziomie oraz leczenie zgodne z najnowszą medyczną wiedzą.

Jakie choroby leczy neurolog?

Specjalista neurolog leczy schorzenia związane z zaburzeniami układu nerwowego. Zaliczamy do nich:

 • Rwa kulszowa- schorzenie wywołane uciskiem korzenia nerwu kulszowego, które spowodowane jest najczęściej zwyrodnieniem kręgosłupa
 • Stwardnienie rozsiane- główne objawy to zaburzenia czucia, równowagi a także zawroty głowy
 • Nerwica- objawia się drżeniem rąk, bólami głowy. Przyczyną objawów może być uszkodzenie układu nerwowego
 • Zwyrodnienia kręgosłupa- ucisk na nerwy spowodowany jest zanikiem chrząstki stawowe. W tym przypadku bardzo często występują bóle, które uniemożliwiają samodzielne poruszanie
 • Padaczka- zaburzenia neuronowe występujące przede wszystkim przy nadmiernym pobudzeniu komórek nerwowych
 • Choroba Parkinsona- utrata kontroli nad ruchami całego ciała, spowodowana niszczeniem komórek nerwowych
 • Choroba Alzheimera- stopniowe zmniejszanie się liczby neuronów między komórkami nerwowymi
 • Udar mózgu- w tym przypadku neurolog w naszym Centrum Medycznym przeprowadza proces rehabilitacji po obumarciu komórek neuronowych
 • Migrena- bardzo silny, intensywny ból głowy, wynikający z nadmiernego przepływu krwi przez mózg

Specjalizacja neurologiczna obejmuje w swoim zakresie również pląsawicę  Huntingtona, miotonie, miastenie, miopatie a także guzy mózgu.

Należy zaznaczyć, iż lekarz neurolog nie tylko przeprowadza Pacjentów przez cały proces leczenia, ale na bieżąco obserwuje postępy w regeneracji komórek nerwowych m.in. poprzez towarzyszenie podczas rehabilitacji.

Neurolog - jak wygląda pierwsza wizyta- badania neurologiczne

W naszej klinice możecie Państwo liczyć zarówno na miłą i przyjazną atmosferę, jak i pełen profesjonalizm na każdym kroku!

Zastanawiasz się, jak wygląda pierwsza wizyta?

Otóż, w trakcie pierwszego spotkania neurolog przeprowadza precyzyjny wywiad lekarski, który pozwala mu zebrać jak najwięcej informacji na temat aktualnego stanu zdrowia Pacjenta. Następny etap to sprawdzenie podstawowych odruchów fizjologicznych w celu weryfikacji jakości impulsów nerwowych- od receptora, przez rdzeń kręgowy aż po mięśnie.

Pierwszym badaniem jest zazwyczaj stukanie w kolano młoteczkiem. Pozwala ono sprawdzić odruchy skokowe, ramienno- promieniowe, a także odruchy mięśni. Kolejny krok to sprawdzenie przez neurologa czucia powierzchownego, koordynacji ruchów, sposobu chodzenia oraz prawidłowości mowy. Jeśli diagnoza nie jest zbyt wystarczająca specjalista może zalecić wykonanie dodatkowych badań m.in. rezonansu magnetycznego bądź tomografii komputerowej.

Nowoczesne metody leczenia układu nerwowego pozwalają przywrócić mu prawidłowe funkcjonowanie, a zarazem przynieść znaczącą ulgę w codziennym funkcjonowaniu Pacjenta.

W naszej klinice Rewolucji 59 czekają na Państwa doświadczeni lekarze, gotowi nieść pomoc w każdych, nawet najtrudniejszych przypadkach.

Nie warto zwlekać z wizytą, bowiem niektóre dolegliwości wymagają natychmiastowej pomocy! Inwestycja we własne zdrowie zawsze się zwróci.

Centrum Medyczne Rewolucji 59 zapewni Państwu opiekę i rozpocznie proces leczenia, którego głównym celem jest odzyskanie zdrowia oraz poprawa komfortu życia.

Zapraszamy.