Fizjoterapeuta Łódź

Jesteś w dobrych rękach!

Centrum Rehabilitacji REWOLUCJI59 to miejsce stworzone z pasji do zdrowia. Naszym głównym priorytetem jest niesienie pomocy potrzebującym oraz uśmierzanie dolegliwości bólowych szerokiej grupie osób. Fizjoterapia Łódź to doskonały wybór, który umożliwi Ci odzyskanie pełnych sił witalnych w krótkim czasie! Wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne metody leczenia, zapewniamy najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne, kompleksową opiekę medyczną a także wsparcie dietetyczne i psychologiczne, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Oferta leczenia fizjoterapeutycznego skierowana jest nie tylko do osób aktywnych sportowo, ale również do tych, którzy chcą zacząć taką aktywność.
Nasz nowoczesny gabinet to przede wszystkim aktualne metody terapii. Zastanawiasz się co nas wyróżnia? W pełni profesjonalne podejście do terapii, które charakteryzuje się holistycznym ujęciem problemu. Zawsze szukamy przyczyny, a nie tylko możliwości zmniejszenia objawów. Warto zaznaczyć, iż nasz doświadczony personel stale uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, podnosząc tym samym swoje kompetencje. Najczęstsze formy terapii stosowane przez naszych fizjoterapeutów to m.in. terapia manualna, osteopatia oraz masaże i treningi. Fizjoterapeuta Łódź ma przede wszystkim skutecznie leczyć i zmniejszać ból. Korzystając z naszych usług fizjoterapeutycznych, zyskujesz pewność i gwarancje odzyskania pełnej sprawności ruchowej. Nasze główne specjalizacje to:

 • Rehabilitacja Pacjentów z zespołami bólowymi narządu ruchu
 • Rehabilitacja Pacjentów po przebytych zabiegach ortopedycznych
 • Rehabilitacja Pacjentów z urazami przeciążeniowymi stawów obwodowych
 • Rehabilitacja Pacjentów z zespołem przeciążeniowo- bólowym kręgosłupa

Twój kręgosłup woła o pomoc? Nie czekaj dłużej! Koniecznie zapoznaj się z ofertą leczenia w naszej klinice i skontaktuj się z nami. Sukces naszej terapii tkwi w prawidłowej diagnozie i kompleksowym leczeniu każdego Pacjenta. Zapraszamy serdecznie.

Kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje?

Nasi fizjoterapeuci to doświadczeni specjaliści, osoby z wyższym wykształceniem, posiadający szeroką wiedzę z zakresu medycyny (anatomii, fizjologii, biomechaniki, biofizyki, ortopedii oraz wielu innych dziedzin). Fizjoterapeuta posiada wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania mięśni, stawów, oraz całego ciała człowieka, dzięki czemu doskonale wie, jak należy postępować z Pacjentem po kontuzji w obrębie narządu ruchu. Leczenie fizjoterapeutyczne obejmuje w swoim zakresie takie problemy jak m.in.: bóle stawów i mięśni, stany zapalne tkanek i mięśni, rwę kulszową i barkową, bóle kręgosłupa, wady postawy, zerwanie więzadeł w kolanie oraz inne.
Co więcej? Fizjoterapeuci wykonują także specjalne masaże (przygotowujące do treningu, miedzy i powysiłkowe, kondycyjne), które pomagają utrzymać ciało we odpowiedniej sprawności. Fizjoterapia Łódź to idealny wybór- w naszej klinice pomagamy nie tylko z problemami natury fizycznej, ale i psychicznej. Zdajemy sobie sprawę, że każda kontuzja stanowi duże obciążenie dla psychiki, dlatego poprzez kolejne rozmowy, masaże a także przygotowane programy rehabilitacji, pomagamy wrócić Pacjentom do pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego!

Fizjoterapia Łódź - dla kogo?

Oferta naszych zabiegów rehabilitacyjnych nie jest skierowana tylko do osób po wypadkach komunikacyjnych, urazach mechanicznych czy przeciążeniach po treningu. Skuteczne metody leczenia Rewolucji59 mogą okazać się niezbędne m.in. przy siedzącym trybie życia i pracy, licznych wrodzonych wadach postawy bądź często nawracających bólach w różnych częściach ciała. Jesteśmy przekonani, ze nasza wiedza, doświadczenie i kwalifikacje stanowią najlepszą rekomendację dla wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie.

Metody leczenia

Wśród głównych terapii stosowanych w naszej klinice rehabilitacyjnej znajdują się m.in.:

 • Terapia manualna- metoda często nazywana „nastawianiem kręgosłupa”. Polega precyzyjnym badaniu, którego celem jest postawianie prawidłowej diagnozy i leczenie manualne. Ten rodzaj terapii znajduje zastosowanie najczęściej w przypadku urazów: mięśni, stawów, więzadeł czy struktur torebkowych. Fizjoterapeuta nie stosuje żadnych środków farmakologicznych, gdyż leczenie opiera się na ruchu i oddziaływaniu własną siłą rąk na organizm. Specjaliści wykonują określone ruchy, podczas których oceniają stan tkanek miękkich i kości oraz skupiają się na znalezieniu napięć i oporów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dotarcie do obolałych miejsc i rozluźnienie ich.
 • Kinesiotaping- jedna z innowacyjnych metod rehabilitacji. Stosując specjalne plastry, możliwe jest poprawienie funkcji danego obszaru ciała, odciążenie tkanek bądź aktywizacja właściwych struktur
 • Funkcjonalny trening- specjalnie przygotowane, usprawniające ćwiczenia z fizjoterapeutą. Należy zaznaczyć, iż jest to kluczowy element każdej rehabilitacji
 • Trening personalny- specjalistyczny trening medyczny, prowadzony przez fizjoterapeutę, który posiada wiedzę zarówno z zakresu sportu, jak i rehabilitacji. To w pełni bezpieczny i skuteczny trening, dla każdego kto aktywnie uprawia sport

W leczeniu rehabilitacyjnym wykorzystujemy również inne metody tj. fizykoterapię, masaże klasyczne czy masaże tkanek głębokich. Ćwiczenia dopasowujemy indywidulanie do każdego Pacjenta.

Dlaczego nasza klinika fizjoterapii?

Zastanawiasz się dlaczego fizjoterapia Łódź? Otóż, w skład naszego zespołu wchodzą doskonale wyszkoleni specjaliści, którzy zdobyli wiedzę na drodze wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu ich umiejętności stoją na bardzo wysokim poziomie! Oto co nas wyróżnia:

 • Ogromne doświadczenie w rehabilitacji i ortopedii
 • Miła atmosfera i bliska współpraca Pacjent- fizjoterapeuta
 • Skuteczne metody leczenia
 • Najnowocześniejsze narzędzia, dzięki którym możliwe jest skrócenie czasu rehabilitacji
 • Programy rehabilitacyjne odpowiednio dostosowane do problemu Pacjenta
 • Pełne wsparcie fizyczne i psychiczne od początku leczenia rehabilitacyjnego, aż do momentu pełnego powrotu do zdrowia

Jeśli chcesz skorzystać z usług doświadczonego fizjoterapeuty, umów się na wizytę. Pozwól, aby fizjoterapia Łódź przyczyniła się do poprawy Twojego stanu zdrowia. Zapraszamy!

Fizjoterapia- co warto wiedzieć?

Z pewnością zastanawiasz się czym tak naprawdę jest fizjoterapia. Otóż jest to dość szeroka gałąź, która obejmuje kilka rodzajów działań. Są one podzielone na bodźce, które dostarczane są do organizmu. W ich skład wchodzi:

 • Kinezyterapia- terapia odnosząca się do ruchu
 • Specjalistyczne masaże lecznicze, które wykorzystują bodźce mechaniczne
 • Terapia manualna z wykorzystaniem zarówno bodźców kinetycznych, jak i mechanicznych
 • Balneoterapia- bazuje na naturalnych czynnikach
 • Hydroterapia m.in. kąpiele lecznicze
 • Terapia wykorzystująca właściwości klimatyczne- klimatoterapia

Ważne! Fizjoterapeuta najpierw musi dokonać precyzyjnej diagnozy, poznać dokładnie stan Pacjenta, aby móc później zastosować właściwe leczenie. Stawiając na fizjoterapia Łódź, zyskujesz pewność i gwarancję osiągnięcia pożądanych rezultatów, a co za tym idzie poradzenia sobie z danym problemem. Należy zaznaczyć, iż fizjoterapia stanowi kluczowy element rehabilitacji, gdyż pozwala przywrócić sprawność ruchową.

Fizjoterapia Łódź - jak wygląda nasza praca?

Fizjoterapeuta Łódź to bardzo dobry wybór! W naszej pracy skupiamy się przede wszystkim na ludziach, dolegliwościach, urazach, schorzeniach a także złych nawykach ruchowych, które mogą spowodować ból i dyskomfort. Mimo, iż ludzkie ciało kryje w sobie wiele tajemnic- dobry fizjoterapeuta powinien je odkryć i zwalczyć! Podczas zajęć fizjoterapeutycznych zawsze staramy się angażować Pacjenta, dzięki czemu proces rehabilitacji staje się bardziej interaktywny. Dobry fizjoterapeuta musi przede wszystkim dobrze poznać Pacjenta, bowiem tylko wtedy może mu skutecznie pomóc. Istotne jest również zalecenie odpowiednio dobranych do danego schorzenia ćwiczeń do wykonywania w domu.

Dobry fizjoterapeuta - jakie powinien mieć cechy?

Oczywistą rzeczą jest, iż specjalista fizjoterapeuta powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, które pozwalają przeprowadzać w pełni profesjonalne i kompleksowe leczenie. Jednak to jeszcze nie wszystko, istotne jest również doświadczenie niezbędne w dostosowaniu rehabilitacji do potrzeb konkretnego Pacjenta oraz skrócenia czasu leczenia. Co oprócz doświadczenia i kwalifikacji jest ważne u fizjoterapeuty? Wybierając fizjoterapeuta Łódź możesz liczyć na:

 • Empatyczne podejście do Pacjenta
 • Zaangażowanie w działanie
 • Otwartość, wyrozumiałość i cierpliwość
 • Niezłomność

Nasi doświadczeni fizjoterapeuci zawsze skupiają się na celu i dążą do jego realizacji, nawet jeśli po drodze napotkają liczne problemy czy inne nie przewidziane sytuacje. Rzecz jasna, że w tym przypadku celem jest zdrowie Pacjenta oraz jak najszybsze przywrócenie mu 100% sprawności.

Szukasz dobrego fizjoterapeuty, który posiada wszystkie wyżej wymienione cechy? Nie czekaj dłużej! Koniecznie zapoznaj się z ofertą REWOLUCJI59 i przekonaj się w jaki sposób możemy Ci pomóc. Zapraszamy.