Fizjoterapeuta Łódź

Jesteś w dobrych rękach!

Centrum Rehabilitacji REWOLUCJI59 to miejsce stworzone z pasji do zdrowia. Naszym głównym priorytetem jest niesienie pomocy potrzebującym oraz uśmierzanie dolegliwości bólowych szerokiej grupie osób. Fizjoterapia Łódź to doskonały wybór, który umożliwi Ci odzyskanie pełnych sił witalnych w krótkim czasie! Wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne metody leczenia, zapewniamy najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne, kompleksową opiekę medyczną a także wsparcie dietetyczne i psychologiczne, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Oferta leczenia fizjoterapeutycznego skierowana jest nie tylko do osób aktywnych sportowo, ale również do tych, którzy chcą zacząć taką aktywność.
Nasz nowoczesny gabinet to przede wszystkim aktualne metody terapii. Zastanawiasz się co nas wyróżnia? W pełni profesjonalne podejście do terapii, które charakteryzuje się holistycznym ujęciem problemu. Zawsze szukamy przyczyny, a nie tylko możliwości zmniejszenia objawów. Warto zaznaczyć, iż nasz doświadczony personel stale uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, podnosząc tym samym swoje kompetencje. Najczęstsze formy terapii stosowane przez naszych fizjoterapeutów to m.in. terapia manualna, osteopatia oraz masaże i treningi. Fizjoterapeuta Łódź ma przede wszystkim skutecznie leczyć i zmniejszać ból. Korzystając z naszych usług fizjoterapeutycznych, zyskujesz pewność i gwarancje odzyskania pełnej sprawności ruchowej. Nasze główne specjalizacje to:

 • Rehabilitacja Pacjentów z zespołami bólowymi narządu ruchu
 • Rehabilitacja Pacjentów po przebytych zabiegach ortopedycznych
 • Rehabilitacja Pacjentów z urazami przeciążeniowymi stawów obwodowych
 • Rehabilitacja Pacjentów z zespołem przeciążeniowo- bólowym kręgosłupa

Twój kręgosłup woła o pomoc? Nie czekaj dłużej! Koniecznie zapoznaj się z ofertą leczenia w naszej klinice i skontaktuj się z nami. Sukces naszej terapii tkwi w prawidłowej diagnozie i kompleksowym leczeniu każdego Pacjenta. Zapraszamy serdecznie.

Kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje?

Nasi fizjoterapeuci to doświadczeni specjaliści, osoby z wyższym wykształceniem, posiadający szeroką wiedzę z zakresu medycyny (anatomii, fizjologii, biomechaniki, biofizyki, ortopedii oraz wielu innych dziedzin). Fizjoterapeuta posiada wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania mięśni, stawów, oraz całego ciała człowieka, dzięki czemu doskonale wie, jak należy postępować z Pacjentem po kontuzji w obrębie narządu ruchu. Leczenie fizjoterapeutyczne obejmuje w swoim zakresie takie problemy jak m.in.: bóle stawów i mięśni, stany zapalne tkanek i mięśni, rwę kulszową i barkową, bóle kręgosłupa, wady postawy, zerwanie więzadeł w kolanie oraz inne.
Co więcej? Fizjoterapeuci wykonują także specjalne masaże (przygotowujące do treningu, miedzy i powysiłkowe, kondycyjne), które pomagają utrzymać ciało we odpowiedniej sprawności. Fizjoterapia Łódź to idealny wybór- w naszej klinice pomagamy nie tylko z problemami natury fizycznej, ale i psychicznej. Zdajemy sobie sprawę, że każda kontuzja stanowi duże obciążenie dla psychiki, dlatego poprzez kolejne rozmowy, masaże a także przygotowane programy rehabilitacji, pomagamy wrócić Pacjentom do pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego!

Fizjoterapia Łódź - dla kogo?

Oferta naszych zabiegów rehabilitacyjnych nie jest skierowana tylko do osób po wypadkach komunikacyjnych, urazach mechanicznych czy przeciążeniach po treningu. Skuteczne metody leczenia Rewolucji59 mogą okazać się niezbędne m.in. przy siedzącym trybie życia i pracy, licznych wrodzonych wadach postawy bądź często nawracających bólach w różnych częściach ciała. Jesteśmy przekonani, ze nasza wiedza, doświadczenie i kwalifikacje stanowią najlepszą rekomendację dla wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie.

Metody leczenia

Wśród głównych terapii stosowanych w naszej klinice rehabilitacyjnej znajdują się m.in.:

 • Terapia manualna- metoda często nazywana „nastawianiem kręgosłupa”. Polega precyzyjnym badaniu, którego celem jest postawianie prawidłowej diagnozy i leczenie manualne. Ten rodzaj terapii znajduje zastosowanie najczęściej w przypadku urazów: mięśni, stawów, więzadeł czy struktur torebkowych. Fizjoterapeuta nie stosuje żadnych środków farmakologicznych, gdyż leczenie opiera się na ruchu i oddziaływaniu własną siłą rąk na organizm. Specjaliści wykonują określone ruchy, podczas których oceniają stan tkanek miękkich i kości oraz skupiają się na znalezieniu napięć i oporów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dotarcie do obolałych miejsc i rozluźnienie ich.
 • Kinesiotaping- jedna z innowacyjnych metod rehabilitacji. Stosując specjalne plastry, możliwe jest poprawienie funkcji danego obszaru ciała, odciążenie tkanek bądź aktywizacja właściwych struktur
 • Funkcjonalny trening- specjalnie przygotowane, usprawniające ćwiczenia z fizjoterapeutą. Należy zaznaczyć, iż jest to kluczowy element każdej rehabilitacji
 • Trening personalny- specjalistyczny trening medyczny, prowadzony przez fizjoterapeutę, który posiada wiedzę zarówno z zakresu sportu, jak i rehabilitacji. To w pełni bezpieczny i skuteczny trening, dla każdego kto aktywnie uprawia sport

W leczeniu rehabilitacyjnym wykorzystujemy również inne metody tj. fizykoterapię, masaże klasyczne czy masaże tkanek głębokich. Ćwiczenia dopasowujemy indywidulanie do każdego Pacjenta.

Dlaczego nasza klinika fizjoterapii?

Zastanawiasz się dlaczego fizjoterapia Łódź? Otóż, w skład naszego zespołu wchodzą doskonale wyszkoleni specjaliści, którzy zdobyli wiedzę na drodze wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu ich umiejętności stoją na bardzo wysokim poziomie! Oto co nas wyróżnia:

 • Ogromne doświadczenie w rehabilitacji i ortopedii
 • Miła atmosfera i bliska współpraca Pacjent- fizjoterapeuta
 • Skuteczne metody leczenia
 • Najnowocześniejsze narzędzia, dzięki którym możliwe jest skrócenie czasu rehabilitacji
 • Programy rehabilitacyjne odpowiednio dostosowane do problemu Pacjenta
 • Pełne wsparcie fizyczne i psychiczne od początku leczenia rehabilitacyjnego, aż do momentu pełnego powrotu do zdrowia

Jeśli chcesz skorzystać z usług doświadczonego fizjoterapeuty, umów się na wizytę. Pozwól, aby fizjoterapia Łódź przyczyniła się do poprawy Twojego stanu zdrowia. Zapraszamy!

Fizjoterapia- co warto wiedzieć?

Z pewnością zastanawiasz się czym tak naprawdę jest fizjoterapia. Otóż jest to dość szeroka gałąź, która obejmuje kilka rodzajów działań. Są one podzielone na bodźce, które dostarczane są do organizmu. W ich skład wchodzi:

 • Kinezyterapia- terapia odnosząca się do ruchu
 • Specjalistyczne masaże lecznicze, które wykorzystują bodźce mechaniczne
 • Terapia manualna z wykorzystaniem zarówno bodźców kinetycznych, jak i mechanicznych
 • Balneoterapia- bazuje na naturalnych czynnikach
 • Hydroterapia m.in. kąpiele lecznicze
 • Terapia wykorzystująca właściwości klimatyczne- klimatoterapia

Ważne! Fizjoterapeuta najpierw musi dokonać precyzyjnej diagnozy, poznać dokładnie stan Pacjenta, aby móc później zastosować właściwe leczenie. Stawiając na fizjoterapia Łódź, zyskujesz pewność i gwarancję osiągnięcia pożądanych rezultatów, a co za tym idzie poradzenia sobie z danym problemem. Należy zaznaczyć, iż fizjoterapia stanowi kluczowy element rehabilitacji, gdyż pozwala przywrócić sprawność ruchową.

Fizjoterapia Łódź - jak wygląda nasza praca?

Fizjoterapeuta Łódź to bardzo dobry wybór! W naszej pracy skupiamy się przede wszystkim na ludziach, dolegliwościach, urazach, schorzeniach a także złych nawykach ruchowych, które mogą spowodować ból i dyskomfort. Mimo, iż ludzkie ciało kryje w sobie wiele tajemnic- dobry fizjoterapeuta powinien je odkryć i zwalczyć! Podczas zajęć fizjoterapeutycznych zawsze staramy się angażować Pacjenta, dzięki czemu proces rehabilitacji staje się bardziej interaktywny. Dobry fizjoterapeuta musi przede wszystkim dobrze poznać Pacjenta, bowiem tylko wtedy może mu skutecznie pomóc. Istotne jest również zalecenie odpowiednio dobranych do danego schorzenia ćwiczeń do wykonywania w domu.

Dobry fizjoterapeuta - jakie powinien mieć cechy?

Oczywistą rzeczą jest, iż specjalista fizjoterapeuta powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, które pozwalają przeprowadzać w pełni profesjonalne i kompleksowe leczenie. Jednak to jeszcze nie wszystko, istotne jest również doświadczenie niezbędne w dostosowaniu rehabilitacji do potrzeb konkretnego Pacjenta oraz skrócenia czasu leczenia. Co oprócz doświadczenia i kwalifikacji jest ważne u fizjoterapeuty? Wybierając fizjoterapeuta Łódź możesz liczyć na:

 • Empatyczne podejście do Pacjenta
 • Zaangażowanie w działanie
 • Otwartość, wyrozumiałość i cierpliwość
 • Niezłomność

Nasi doświadczeni fizjoterapeuci zawsze skupiają się na celu i dążą do jego realizacji, nawet jeśli po drodze napotkają liczne problemy czy inne nie przewidziane sytuacje. Rzecz jasna, że w tym przypadku celem jest zdrowie Pacjenta oraz jak najszybsze przywrócenie mu 100% sprawności.

Szukasz dobrego fizjoterapeuty, który posiada wszystkie wyżej wymienione cechy? Nie czekaj dłużej! Koniecznie zapoznaj się z ofertą REWOLUCJI59 i przekonaj się w jaki sposób możemy Ci pomóc. Zapraszamy.

Fizjoterapeuta Łódź- co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to nauka o metodac-h leczenia środkami naturalnymi. Opiera się na różnych formach energii fizycznej, która występuje w środowisku człowieka, takich jak m.in. ruch, bodźce kinetyczne, mechaniczne, termiczne a także świetlne i chemiczne.

Fizjoterapeuta Łódź- kim są fizjoterapeuci pracujący w Rewolucji59?

Nasi fizjoterapeuci to doświadczeni specjaliści posiadający dyplomy wyższych uczelni medycznych. To samodzielni eksperci zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu urazów, również z zastosowaniem ćwiczeń, masażów, oraz zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak m.in. krioterapia czy laseroterapia. Specjalizują się w zapobieganiu urazom oraz zachowaniu sprawności fizycznej.

Fizjoterapeuta Łódź- co należy zabrać ze sobą na wizytę?

Przede wszystkim należy być przygotowanym, aby przekazać dokumentację medyczną a zwłaszcza wyniki rezonansu magnetycznego lub/i zdjęcia RTG u wydruki USG. Z kolei, jeśli chodzi o ubiór, zalecamy wygodny i komfortowy strój- najlepiej sportowy.

Fizjoterapeuta Łódź- ile wizyt będę potrzebować?

Należy zaznaczyć, iż liczba zabiegów zależy od wieku, kondycji osoby oraz urazu .Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem, postawi diagnozę, a następnie omówi proponowany plan leczenia w zakresie rehabilitacji.

Fizjoterapeuta łódź- jak umówić się na wizytę?

Można skontaktować się z nami telefonicznie lub wypełniając formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 20.

Fizjoterapeuta Łódź- czy musze mieć skierowanie od lekarza?

Nie. Fizjoterapeuci mogą zarówno stawiać diagnozy, jak i leczyć bez skierowania wydanego przez lekarza. Jednak, każde skierowanie czy wyniki badań są zawsze mile widziane, gdyż mogą przyśpieszyć nie tylko postawienie diagnozy, ale przede wszystkim proces rehabilitacji.

Fizjoterapeuta Łódź- jakie kontuzje i urazy można leczyć w Rewolucji59?

Wśród najczęstszych schorzeń i urazów z jakimi zgłaszają się do nas Pacjenci są m.in. dyskopatia, rwa kulszowa, kręgozmyk, zmiany zwyrodnieniowe, stany pooperacyjne, bóle głowy, ból biodra, ból pośladków, zespoły cieśni, zwichnięcia, skręcenia, ostroga piętowa, paluch koślawy oraz wiele innych.

Fizjoterapeuta Łódź- czy gwarantują Państwo efekty terapii?

Oczywiście, po to tu jesteśmy. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Pacjentom. Co więcej? Jeśli zachodzi taka potrzeba konsultujemy ich wspólnie w klinice, kierujemy do innych specjalistów lub na dodatkowe badania, aby rozwiązać wszystkie problemy naszych Pacjentów.

Fizjoterapeuta Łódź- ile trwa wizyta?

W zależności od wizyty, czas trwania wynosi od około 30 minut do 1 h. Bardziej szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek wymaga indywidualnego leczenia, dlatego czas wizyty może być inny.

Fizjoterapeuta Łódź- czy gwarantują Państwo bezpieczeństwo?

Tak. Bezpieczeństwo do główny priorytet naszej pracy, gdyż przekłada się na zdrowie naszych Pacjentów. Nasi doświadczeni specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje, a wszystkie używane przez nas urządzenia posiadają stosowne certyfikaty. To samo dotyczy zarówno zachowania Państwa pełnej prywatności, jak i danych osobowych.

Fizjoterapia Łódź – rodzaje

W naszym Centrum Medycznym wyróżnia się kilka rodzajów fizjoterapii. Zakres działań wykonywanych w jej ramach obejmuje zarówno obszar diagnostyki funkcjonalnej, czyli element badania fizjoterapeutycznego, jak i właściwy dobór metod i środków leczniczych. Są to m.in.:

• Kinezyterapia - leczenie ruchem
• Fizykoterapia - leczenie z wykorzystaniem czynników fizycznych
• Masaż leczniczy

Fizjoterapeuta Łódź – kinezyterapia

Kinezyterapia to inaczej leczenie ruchem. To termin, który zawiera w sobie szereg dostępnych metod jakimi posługują się nasi fizjoterapeuci, aby przywrócić Pacjentowi pełną sprawność motoryczną. Mowa tutaj o koncepcjach opierających się na kierunkowym, rozważnym, przemyślanym i dokładnie zaplanowanym wykorzystaniu ruchu wzorców i zachowań, których odpowiednia kombinacja przyczynia się do poprawy w zakresie osłabionej funkcji. Głównym celem zabiegów, jakie oferuje fizjoterapeuta Łódź z zakresu kinezyterapii jest odzyskanie funkcjonalnej sprawności, pozbycie się ewentualnego bólu, zapobieganie nawrotom i uzyskanie jak największej niezależności w codziennym życiu. Świetnym przykładem tego co robi w takim przypadku fizjoterapeuta jest m.in. terapia manualna.

Fizjoterapia Łódź - masaż leczniczy

Masaż leczniczy posiada wiele różnych form i odmian. Jednak definiując to czym jest taki masaż, należy stwierdzić zgodnie z definicją, iż jest to oddziaływanie bodźcem mechanicznym na tkankę. Wyżej wspomnianym bodźcem są najczęściej ręce terapeuty, wykonujące kombinacje rozmaitych chwytów oraz rękoczynów z określoną siłą. Innym przykładem może być wykorzystanie specjalistycznych narzędzi oraz środków mających wywołać efekt leczniczy takich jak np. bańki chińskie czy woda pod ciśnieniem.

Fizjoterapia Łódź - fizykoterapia

To dział fizjoterapii, który skupia się na możliwości wykorzystania urządzeń oraz naturalnych źródeł energii i bodźców wykazujących działanie lecznicze. Przykładem mogą być tutaj:

• Hydroterapia - wykorzystuje oddziaływanie za pomocą wody
• Termoterapia - stosuje oddziaływanie za pomocą bodźców termicznych
• Ultrasonoterapia - korzysta z właściwości ultradźwięków
• Magnetoterapia - stosuje ekspozycję na działania pola magnetycznego
• Elektroterapia - daje możliwość zastosowania całej gamy prądów o różnej częstotliwości.

Fizjoterapeuta Łódź – jakie schorzenia leczy?

Dolegliwości bólowe

Jak już zostało wspomniane, wtedy kiedy dosięgnie nas ból m.in. odcinka lędźwiowego, kręgosłupa, szyi, bioder bądź kolan. W przypadku rwy kulszowej, rwy barkowej, w problemach z zamrożonym barkiem, łokciem tenisisty lub golfisty.

Praca manualna w nieergonomicznej pozycji lub długotrwałe korzystanie z komputera coraz częściej powodują schorzenia zwane zespołem cieśni nadgarstka. Tej jednostce chorobowej często towarzyszy uczucie drętwienia, pieczenia bądź mrowienia nadgarstków, ale też całych kończyn górnych. Co więcej? Wymuszone pozycje np. podczas pracy powodują również dyskomfort i bolesne napięcia obręczy barkowej, karku i szyi. Terapia manualna jaką oferuje fizjoterapeuta Łódź może w znaczący sposób przynieść ulgę w powyższych przypadłościach.

Stany zapalne

Stany zapalne różnego pochodzenia są kolejnym schorzeniem, z którym należy zgłosić się do fizjoterapeuty. W naszym gabinecie fizjoterapeutycznym z powodzeniem pracujemy m.in. z ostrogą piętową, która często jest zmorą kobiet chodzących na co dzień w butach na obcasie.

Ponadto, coraz powszechniejsze jest również amatorskie uprawianie aktywności fizycznej np. bieganie na różnych dystansach i na zmiennym podłożu. Niestety, ale przekłada się to na liczne urazy sportowe takie jak: skręcenia, naderwania więzadeł oraz stany zapalne np. ścięgna Achillesa czy rozcięgna podeszwowego. Także w tym przypadku z pomocą przyjdą zabiegi jakie oferuje fizjoterapia Łódź - z zakresu terapii manualnej oraz wspomagająco fizykoterapii, czyli fala uderzeniowa, elektroterapia lub ultradźwięki.

Napięciowe bóle głowy

Do naszego gabinetu warto również zgłosić się, jeśli cierpisz na napięciowe bóle głowy, których przyczyny należy upatrywać w dysfunkcji innych okolic ciała – szyi i potylicy, stawów skroniowo-żuchwowych, a nawet dolnych obszarów kręgosłupa.

Należy zaznaczyć, iż odpowiednio dobrana terapia manualna w połączeniu z fizykoterapią lub ćwiczeniami indywidualnymi pozwoli na poprawienie komfortu życia oraz zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych.

Schorzenia neurologiczne

Dużą grupę Pacjentów w naszych gabinetach fizjoterapeutycznych stanowią osoby ze schorzeniami neurologicznymi m.in. z chorobą Parkinsona, po udarach lub ze stwardnieniem rozsianym. Regularna i systematyczna rehabilitacja jaką oferuje fizjoterapeuta łódź z wykorzystaniem metod takich jak m.in. PNF, aktywizujących układ nerwowy oraz ćwiczenia indywidualne pozwalają Pacjentom zachować sprawność i samodzielność możliwie jak najdłużej w miarę postępu choroby.

Zabiegi operacyjne

W przypadku planowanych zabiegów wszczepiania endoprotezy, rekonstrukcji więzadeł lub innych procedur z zakresu ortopedii i traumatologii, warto rozpocząć rehabilitację przed operacją. Takie rozwiązanie ma na celu zmniejszenie bólu, redukcję obrzęków i stanów zapalnych oraz jak najlepsze przygotowanie tkanek do usprawniania podjętego już po zabiegu. Ponadto, terapia powinna być koniecznie kontynuowana po wyjściu ze szpitala, aby w możliwie jak najkrótszym czasie można było przywrócić utracone funkcje, pełny bezbolesny zakres ruchu oraz siłę i elastyczność tkanek. W przypadku nagłych urazów, skręceń, skomplikowanych złamań, czy wypadków komunikacyjnych fizjoterapia Łódź daje ogromną szansę na szybki powrót do sprawności i obowiązków zawodowych.

Konieczna jest również praca na pozostałej po zabiegu lub urazie bliźnie. Niestety, ale pozostawiona sama sobie potrafi dawać przykre dolegliwości w postaci kłucia, ciągnięcia i ograniczenia ruchomości. Fizjoterapeuta łódź dysponuje szeregiem metod, które pozwolą nie tylko na uelastycznienie, ale również na zmobilizowanie gojących się tkanek np. poprzez kinesiotaping. Ponadto, pokaże też jak samodzielnie mobilizować bliznę w domu.
Fizjoterapia Łódź to profesjonalna rehabilitacja - do każdego naszego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Każdy przypadek jest dla nas inny - wyjątkowy. Pracujemy jako zespół specjalistów w różnych dziedzinach, aby możliwie najlepiej Ci pomóc. Zapraszamy do naszego Centrum Medycznego REWOLUCJI 59!