Chirurg Łódź

Chirurg Łódź - profesjonalna poradnia chirurgiczna

Chirurgia to gałąź medycyny, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń w obrębie tkanek miękkich. Specjalista chirurgii ogólnej zajmuje się również chirurgicznym usuwaniem zmian, postępowaniem przed i pooperacyjnym. Jego zadaniem jest przede wszystkim precyzyjne i jak najmniej bolesne opracowanie rany, by zredukować ryzyko rozwoju groźnych dla zdrowia/ życia powikłań.
Chirurg Łódź zajmuje się nie tylko ranami pooperacyjnymi, ale również pourazowymi. Lekarze REWOLUCJI59 opierają się na zdobytej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, tak aby zapewnić wszystkim Pacjentom jak najlepszą opiekę. Nasz wykwalifikowany zespół zadba o Twoje bezpieczeństwo i udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Zapraszamy do naszej kliniki!

Chirurg Łódź- opis specjalizacji

Wielu osobom chirurgia ogólna kojarzy się z poważnymi zabiegami przeprowadzanymi na Sali operacyjnej w pełnej narkozie. Owszem, chirurg ogólny wykonuje takie operacje, aczkolwiek pomaga również w trybie ambulatoryjnym w mniej poważnych przypadkach. Chirurg ogólny wykonuje nie tylko poważne operacje w znieczuleniu ogólnym, które wymagają dużej ingerencji w anatomię organizmu, ale przeprowadza też mniej skomplikowane zabiegi.
W ramach poradni chirurgii ogólnej realizujemy: konsultacje lekarskie, konsultacje kwalifikujące do zabiegów operacyjnych, kontrole po zabiegach, opiekę pooperacyjną a także zmianę opatrunków czy usunięcie szwów. Chirurg Łódź diagnozuje i leczy m.in.:

• Bóle w obrębie brzucha
• Schorzenia pęcherzyka żółciowego
• Schorzenia przewodu żółciowego
• Schorzenia jelit, przełyku
• Choroby trzustki, wątroby
• Przepukliny
• Zmiany skórne (kaszaki, tłuszczaki, znamiona barwnikowe)
• Choroby paznokci
• Urazy, oparzenia, odmrożenia oraz zakażenia skóry
• Usuwanie drobnych zmian skórnych np. brodawki, znamiona
• Zaopatrywanie ran
• I wiele innych

Wszystkie zabiegi w naszej klinice wykonywane są w znieczuleniu miejscowym na sali zabiegowej wyposażonej w pełne instrumentarium chirurgiczne. Jeśli zajdzie taka konieczność, w poradni pobierany jest również materiał do badania histopatologicznego i cytologicznego m.in. biopsje guzów piersi, biopsje węzłów chłonnych). Oferta naszej poradni chirurgii ogólnej obejmuje również kompleksową diagnostykę w zakresie badań USG, które pozwalają na precyzyjne obrazowanie tkanek i narządów wewnętrznych. Wykonujemy m.in. USG: jamy brzusznej, wątroby, nerek, piersi, jąder, tarczycy, węzłów chłonnych czy ślinianek.

Kiedy udać się do chirurga?

Pacjenci trafiają do chirurga najczęściej po konsultacji z lekarzem rodzinnym. W oparciu o wywiad i wyniki zleconych zadań internista jest w stanie postawić wstępną diagnozę, a następnie skierować do odpowiedniego lekarza. Chirurg Łódź to świetne rozwiązanie m.in. dla osób, które zauważyły u siebie problem z hemoroidami, wrastającym paznokciem czy zainteresowanych usunięciem przebarwień na skórze.
Do specjalisty z zakresu chirurgii należy udać się w przypadku urazów ciała oraz nagłych schorzeń, aby stwierdzić czy istnieje konieczność przeprowadzenia operacji. Wizyta u chirurga może wiązać się ze sporym stresem, dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować. Zalecamy, aby na konsultację zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań- zarówno obrazowe, jak i laboratoryjne (zdjęcia RTG, wyniki tomografii komputerowej, rezonans magnetyczny). Posiadając cenne materiały związane z daną chorobą, chirurg jest w stanie sprawniej i szybciej postawić diagnozę. Ponadto, leczenie rozpoczęte odpowiednio wcześniej jest w stanie uchronić Pacjenta od poważnych zabiegów operacyjnych.

Chirurg Łódź - co po wizycie?

Po wizycie i chirurga należy stosować się do jego zaleceń. Zdarza się, iż konieczne jest wykonanie określonych badań, konsultacja z innym specjalistą, stosowanie określonych leków bądź zgłoszenie się na zabieg/ operację do szpitala. Czasem wskazana jest również wizyta kontrolna.

Dlaczego warto postawić na Chirurg Łódź?

Zastanawiasz się dlaczego warto skorzystać z kompleksowych usług naszej poradni chirurgicznej? Największe korzyści to m.in.:

• Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę
• Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze medyczne
• Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne
• Wykonujemy zabiegi z zakresu małej chirurgii i chirurgii onkologicznej
• Operujemy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu
Zainteresowanych wizytą u chirurga Łódź zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym REWOLUCJI59. Zapraszamy serdecznie!